جهان کسب و کار یک محیط ثابت برای تکامل است. از استارتاپ‌های نوپا بگیرید تا کسب و کارهای موفق گسترده، تمامی شرکت ها باید آمادگی این را داشته باشند که هرگونه تغییری را در مدل کسب و کاری خود ایجاد کنند. شاید سخت و حتی غیرممکن به نظر برسد بخصوص به عنوان یک شروع جدید. دراینجا به تعدادی توصیه اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید با تردیدهای کسب و کاری خود روبه رو شوید و به جلو بروید:

محدودعمل کنید، اما گسترده رویاپردازی کنید

زمانی که یک کسب و کار را با یک مدل آزمایش نشده آغاز می کنید، این مهم است که تا می توانید هزینه ها را کاهش دهید. کسانی که کارخود را ازهیچ آغاز کرده اند این را بهتر می‌دانند. کم کردن هزینه ها به ما زمان این را می دهد که به تدریج و برای مدت نامحدودی به فعالیت های آغازین راه اندازی استارتاپ مان بپردازیم و هرتومانی که بدست می آوریم نتیجه همان پولی است که برای رشد شرکت خود خرج کرده بودیم.

اشتباهات کوچک

در زمان رشد دادن مدل کسب و کاری مان، اشتباهات بسیار کوچکی را مرتکب می شویم. اما این اشتباهات به کلید موفقیت ما تبدیل خواهند شد. ما می توانیم از این اشتباهات کوچک با دادن خسارت ناچیز، درس های بزرگی درادامه راه موفق شدن بگیریم.

انعطاف پذیر بودن بهتر از درست عمل کردن است

انعطاف پذیر بودن به شما این قدرت را می دهد که همیشه پویا باشید و محصول و سرویس خود را با تقاضای بازار وفق دهید. اگر فکر می کنید که ابزارهایی وجود داردکه به افزایش سرعت شما منجر خواهد شد، تنها به کمی تغییروهمت نیاز است تا بتوانید این ابزار را وارد روند کاری خود کنید.

یک تیم هوشمند بسازید

شاید در ابتدا پول و سرمایه کافی برای جذب و استخدام افراد حرفه ای و مجرب را نداشته باشید. شما باید تا می توانید افرادی را استخدام کنید که سریع یاد می گیرند و زود مشکلات را حل می کنند. تیمی باهوش که در کمترین زمان ممکن یک راه حل مناسب را برای مشکلات شما  پیدا کنند. تیمی که اعضای آن بتوانند به سرعت نقش های خود را براساس مهارت ها و کارایی تغییر دهند. با استخدام افرادی که می توانند هر چالشی را مدیریت کنند، شما می توانید تیم هسته ای خود را در زمان افت و خیزهای بازار قوی نگه دارید.

پرشور و علاقه باشید، وشبکه سازی را آغاز کنید

با شبکه سازی می توانید با افراد، لینک های ارتباطی، ایده ها و دوستان کاری جدیدی آشنا شوید. افرادی را پیدا می کنید که طعم موفقیت را در زندگی چشیده اند و می توانند شما را راهنمایی کنند. با گروه های مختلفی آشنا می شوید که دارای تجربه و مهارت های متفاوتی می باشند.  

نیازی نیست تا زمانی که یک سرمایه قابل توجه، یک تیم کاری حرفه ای، یک دفتر کاری زیبا داشته باشید صبر کنید تا با چنین افرادی آشنا شوید. تمام آنچه که شما نیاز دارید شور و علاقه است. درمورد آنچه که انجام می دهید شوق داشته، و به خود مطمئن باشید. از اینکه با کسی ارتباط برقرار کنید نترسید و خجالت نکشید. شاید تنها کمی زمان ببرد، که این گذشت زمان برای کسب و کار شما مفید خواهد بود.

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/245287