این روزها همه از پول حرف می زنند. برخی عبارات چون: آیا پول همه چیز هست یا نه؟ و یا پول باعث شادی نمی شود، بکار برده می شود و افرادی هم نیز مغرورانه به ایراد سخن در مورد فلسفه خود در مورد پول می پردازند. اما در حقیقت پول به همراه خود تفکری درست نیز باید داشته باشد. پس در اینجا به ۱۰ عبارت و یا جمله اشاره می کنیم که هر میلیونری از گفتن آنها باید اجتناب کند:

من برای پول سخت کار می کنم

بیشتر افراد فکر می کنند که باید برای پول سخت کار کنند. همین تفکر باعث می شود حتی در زمان هایی که نیاز نیست هم خود را به سختی بیندازند. شما نباید برای پول سخت کار کنید، اما باید به پول اجازه بدهید که برای شما کار کند. اگر بدانید که چگونه پول را به خود جذب کنید، اصلا پول درآوردن کارسختی نخواهد بود.

به جای جمله بالا سعی کنید این جمله را بگویید:

پول به راحتی از تمامی مسیرها به سمت من می آید، و من همیشه پرروزی هستم.

پول از درخت سبز نمی شود

اینگونه تفکر اساسا به این معنی است که پول حتما باید از یک منبع بیاید، که بسیاری از مردم این تفکر را دارند. بجای این تفکر که حتما باید پول را از یک مکان و یا یک فرد مشخص بدست آورید، به این اعتقاد داشته باشید که پول می تواند از هرجا و از هرشخصی در هرزمانی به سمت شما بیاید. اگر می خواهید یک میلیونر باشید، باید پول را از منابع مختلفی بدست بیاورید.

فلان چیز گران است، ما نمی توانیم آن را بخریم

این جمله زمانی گفته می شود که یک فرد با یک قیمت غیر معقول روبه رو می شود. حقیقت این است که قیمتی که شما می بینید، دقیقا همان محدودیتی است که باید بر آن غلبه کنید و همین محدودیت است که بیشتر افراد را از رسیدن به اهدافشان باز می دارد. اگر با وابستگی به قمیت محصولات زندگی کنید، با همین وابستگی خواهید مرد. به عبارت دیگر اگر همیشه قیمت یک محصول ارزان باشد، هرکسی می تواند هرچیزی را داشته باشد و هیچ کسی نباید برای هیچ چیزی کار کند.

پولت را برای روز مبادا نگه دار

با گفتن این جمله در واقع شما اساسا به خود می گویید که منتظر یک بحران مالی باش و باید تمامی پس اندازت را برای این بحران بدهی. برعکس، پول خود را برای روزهای خوب پس انداز کنید، روزهایی که روزهای پیروزی و رونق زندگی شما است، برای تفریحات و مسافرت و خرید و غیره.

پول ریشه فساد است

این تفکر به این معنی است که افراد پولدار همه فاسد هستند. در واقع عبارت درست جمله بالا این است‌: عشق به پول ریشه فساد است. در واقع پول از خود شخصیتی ندارد، یعنی نمی تواند خوب و یا شیطان صفت باشد، این ما هستیم که با رفتار خود می توانیم پول را تبدیل به یک چیز خوب و یا بد کنیم.

نبود پول و فقر ریشه فساد است.  مارک تواین


همسرم مدیریت مالی را برعهده دارد

چنین شخصی کاملا مشخص است که نمی خواهد هیچگونه مسئولیتی را در مورد امور مالی برعهده بگیرد، پس مستحق این هم نیست که پول بیشتری داشته باشد. مدیریت مالی باید برعهده مرد خانه باشد و باید همیشه از حساب مالی خود آگاه باشد، حتی اگر اطمینان کامل به همسر خود داشته باشد.

من هیچگاه از عهده خرید آن محصول بر نمی آیم

تعداد بسیاری از افراد جامعه وجود دارند که برای آنها پول خرج کردن سخت است و به بهانه های مختلف از خرید یک محصول سرباز می زنند. به طور حتم اینگونه ویژگی های شخصیتی پول را هرچه بیشتر از آنها دور می کند. وقتی مدام در کیف پول خود را می بندند و اعتقاد دارند که فلان محصول و یا سرویس مورد نیازشان نیست، هیچگاه نخواهند توانست تا آن محصول را بخرند. به جای این طرز تفکر مدام باید از خود بپرسند: چگونه می توانم آن محصول را بخرم و یا اینکه چه کاری به من کمک می کند که زودتر آن محصول را بخرم.

پول باعث شادی نمی شود

هرموقع پول بدست می آورید لبخند بزنید، این کار حس خوبی به شما خواهد داد. پول به شما کمک می کند تا نیازهایتان را براورده کنید و زندگی را برای شما راحت تر می کند. زمانی که مردم می گویند پول خوشحالی و رضایت به همراه ندارد، به طور حتم تعداد کافی از میلیونرهای دنیا را که در شادی و رضایت خود غرق هستند ندیده اند. همان جمله معروف خودمان، شاید پول باعث خوشبختی نشود، اما به همان اندازه هم نبودش باعث بدبختی می شود.

شما نمی توانید هم عاشق خدا باشید و هم پول داشته باشید

چرا نباید هم عاشق خدا باشیم و هم پولدار باشیم؟ اتفاقا پول نمودی از نعمت الهی است. اگر فکر می کنید که تقوا و درستکاری در فقر است، باید بگوییم که به یاد داشته باشید، حضرت سلیمان ثروتمندترین فرد روی زمین بوده است. اصلا به این فکر کنید که طلا و الماس را بندگان خدا می سازند و نه شیطان و دشمنان انسان.

پول آنقدرها هم که به نظر می رسد، مهم نیست

برخی می گویند که پول فقط پول است و من کاری را برای پول انجام نمی دهم. اگر پول تنها پول است و کاری را برای پول انجام نمی دهید، پس چرا آن را قبول می کنید؟ پول بسیار مهم است و باید ماهیت آن در مدرسه و خانه و سرکار و چرخه های مذهبی آموزش داده شود. کسانی که از قبول مسئولیت مالی سرباز می زنند، به طور حتم پول را از خود دور می کنند.

پول به دیدگاه شما نسبت به خودش، واکنش نشان می دهد. اگر دارای احساسات آشفته ای در مورد پول در ذهن خود هستید پس تلاش کنید که آنها را جداسازی کرده و از به کار بردن چنین عباراتی اجتناب کنید. همیشه خود را به گونه ای تمرین دهید که برای دریافت یک ثروت عظیم آمادگی کامل دارید. به دنبال یک مربی و معلم بزرگ برای آموزش خود بگردید. به یاد داشته باشید که هرگاه ذهن خود را آماده کنید، پول هم آماده می شود.

منبع: http://www.entrepreneur.com/article/253160