هر کسب وکاری که می خواهد تا آخرین روند صنعت خود را حفظ کند و از رقبای خود پیشی بگیرد. تفکر خلاق این است که تا از راه های تازه و روش منحصر به فرد کارها را انجام دهد. اما چقدر خلاقیت در خارج از کسب وکار شما مهم است؟

یک مطالعه توسط نرم افزار Adobe و Forrester نشان داد که 82 درصد از شرکت معتقد هستند که یک ارتباط قوی بین نتایج خلاقیت و کسب و کار وجود دارد.در واقع، شرکت هایی که به طور فعال تفکر خلاق را بهتر از  رقبای خود پرورش می دهند سهمی بزرگی در  رشد درآمد، بازار و رهبری رقابتی دارند.کسب وکار اخبار روزانه با رهبران کسب وکار در مورد نقش خلاقیت در عملکرد شرکت و اینکه چگونه یک محیط خلاق را پرورش دهیم صحبت کرد.

خلاقیت در زمینه های مانند بازاریابی و طراحی ضروری است. اما کمی از تفکر متعارف می تواند یک راه طولانی در فقط در مورد هر جنبه ای از کسب و کار وجود داشته باشد.مایک مان اس پاچ رئیس جمهور از BlueJeans،خدمات ویدئو کنفرانس گفت: خلاقیت اغلب یک تفاوت کلیدی  در موفقیت شرکت های شخصی دارد.مایک مان اس پاچ گفت:نه تنها تولید تفکر خلاق ، برنده ی کمپین های فروش و بازاریابی درخواست برند را برای کاربران نهایی افزایش می دهد.

بن یهودا گفت: "اگر شما از این فرصت برای پرورش خلاقیت در کار استفاده کنید، باید آن از همه ی جنبه ها در سازمان تشویق شود." خلاق بودن باعث می شود طرحتان را اجرا کنید تا  هم برند شما رشد کند و هم به اهداف سازمانی تان دست یابید.

ایجاد یک فرهنگ تفکر خلاق

البته شما فقط نمی توانید بگید خلاق باشید  و از کارمندتان انتظار داشته باشید که به تولید ایده های جادویی بپردازند.یک محیط کاری که نوآوری در آن باشد باید به دقت پرورش و تشویق شود و آن با رهبری شرکت شما هم شروع می شود.بن یهودا گفت مدیران باید فضای امنی را ایجاد کنند  تا روش های جدید مورد حمایت قرار گیرند و  از شکست ها مجازات نشوند. او همچنین گفت نظرات خارج از بخش های دیگر باید استقبال شود و جدی گرفته شود.


بن یهودا گفت: "گاهی اوقات، یکی از بهترین راه ها برای الهام بخشیدن به ایده های خلاقانه مشورت کردن با کارکنان دیگر در خارج از تیم پروژه فوری است.بن یهودا گفت : اغلب بهترین ایده ها از کسانی که به طور مستقیم با یک مشتری و یا پروژه ی خاصی کار نمی کنند می آید.بنابراین  در نظر گرفتن زمانی برای اینکه از کارمندانی که روی یک پروژه ی خاص کار نمی کنند نظراتشان پرسیده شود  در نتیجه ی نهایی بسیار تاثیرگذار است."

مان اسپاچ گفت: جلسات طوفان مغزی به طور منظم با  گروه های مختلف از کارکنان می تواند حس قدردانی برای تفکرات غیرمتعارف باشد.او اشاره کرد بلوجینز  یک محیط خلاقی که از تکنولوژی های ویدیویی برای جلسات طوفان مغزی استفاده کرده است.من اسپاچ گفت :این کار اجازه می دهد تا مردم به راحتی از نقاط مختلف جغرافیایی ، تجربه ، تخصص  و دیگاه های منحصر به فردشان را درباره ی مشکلات مطرح کنند این کار باعث می شود خلاقیت  و ایده های خلاقانه ی متنوع  در گروه ها به وجود بیاد.

درک نیازهای خلاق تیم شما

ارایه فضای کار خصوصی. با وجود روندهای اخیر به سمت نقشه دفتر باز، 60 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که بیشتر خلاقیت ها در محیط خصوصی هستند. این لزوما با کار انفرادی برابر نیست. 30 درصد از این گروه ها گفتند که در فضای خصوصی اشتراک بیشتری داشتند. کارکنان خلاق تر مجاز به اتصال با طبیعت هستند. شصت و چهار درصد از پاسخ دهندگان گفتند وقت در خارج جزو فرایند  مهم در خلاقیت است.

مجموعه پارامترها.کلیشه ی " تفکرات خارج از جعبه" ممکن است همیشه بهترین نتیجه را نداشته باشند. بیشتر از نیمی از پاسخ دهندگان گفته اند که وقتی که مجبورند تحت قوانین کار کنند بیشتر خلاق هستند.

تطابق با سازگاری.شما ممکن است فکر کنید  که یک طرح محکم تنها راه رسیدن به اهداف کسب وکاری شماست اما برخی از بیشترین خلاقیت های شخصی مربوط به پروزه ها بدون هیچ استراتژی روشن بوده است.اکثریت پاسخ دهندگان گفته اند که این یک شانس است وقتی که با مانعی روبرو می شوند مسیر و جهت را تغییر دهند و با رویکرد باز با آن روبرو شوند.مان اسپاچ گفت بهترین تشویق برای خلاقیت شرکت شما  رویاهای بزرگ است.او گفت: آیا کمپین های بازاریابی بعدی یا وقایع حوادث داخلی روحیه شما را تقویت می کند. او گفت: جنبه های کوچک از یک طرح بزرگ اغلب نتایج بهتر از یک طرح کوچک دارند.هنگامی که شما شروع کوچک یا بزرگی داشته باشید مرزهای خلاقیت را امکان پذیر می کند.بنابراین رویاهای بزرگ و بعد از آن اجرای جنبه های بزرگ بزرگترین ضربه خواهد بود.

منبع:

http://www.businessnewsdaily.com/8894-creativity-business-success.html

برداشت آزاد خودم از این موضوع.