پیام های متنی فقط یک راه مناسب برای چت و گفتگو با دوستان نیست آن همچنین یک ابزار بازاریابی قوی برای کسب وکارهای کوچک می باشد.اکثریت افراد یک تلفن همراه دارند و از تلفن خود برای ارسال و دریافت پیام های متنی استفاده می کنند با عنوان SMS  می شناسند. آن چیزی که بیشتر اهمیت دارد این است که کاربران تلفن همرا بیشتر درگیر پیام SMS هستند نسبت به بازاریابی ایمیلی و یا شبکه های اجتماعی . بیشتر کاربران تلفن همرا برنامه ریزی کردند که هنگام دریافت یک پیام به آن ها هشدار دهد  و اکثر پیام ها در عرض چند دقیقه به آن ها تحویل داده شده است.

با این حال برخی از صاحبان کسب وکار  مردد هستند که ارسال پیام های متنی به عنوان ابزاری برای تبلیغات محصولات و خدمات آن ها کار بی ارزشی است.در واقع بازاریابی موبایلی ارزان ، آسون و بسیار ارزشمند هست.در اینجا 5 دلیل وجود دارد که بازاریابی موبایلی را صاحبان کسب وکار کوچک باید در نظر بگیرند.

انتخاب کردن

بسیاری از حالت های سنتی تبلیغات به قانون تعداد زیادی از موفقیت ها بستگی دارد.با انفجار پیام های بازاریابی خود به تعداد زیادی از کاربران شما شانس بیشتری برای رسیدن به مشتریان بالقوه دارید.در این نوع از تبلیغات شما نیاز دارید که مقدار زیادی هزینه کنید که خیلی از مصرف کنندگان پیام ها را در نظر نمی گیرند یا به سرعت فراموش خواهند کرد.بازاریابی موبایلی از طرف دیگر بستگی به این دارد که مصرف کنندگان آن را انتخاب کنند به این معناست که مخاطبین باید ابتدا برای دریافت پیام باید ثبت نام کنند. انتخاب کردن در بازاریابی دارای مزایای بزرگی برای کسب وکارها است. یکی این است که مصرف کنندگان که پیام را دریافت می کنند به شدت روی نام تجاری یا محصول شما سرمایه گذاری می کنند.و دیگری مدل انتخاب کردن که شما زمان و پول را هدر ندهید و مشتریان اذیت نشوند.البته در مرحله ی اول مصرف کنندگان خودشان باید تمایلشان را برای دریافت پیام مشخص کنند به همین دلیل جدایی بازاریابی موبایلی از تبلیغات سنتی غیرممکن است چون شما در مرحله ی اول به وب ، ایمیل و شبکه های اجتماعی برای ایجاد لیست تماس نیاز دارید.


جذاب

اگر شما مثل اکثر مصرف کنندگان نمی توانید صبر کنید تا یک پیام متنی وقتی داخل صندوق شد بعد خوانده بشود.در واقع بسیاری از پیام های متنی بعد از چند دقیقه بعد دریافت خوانده می شوند.خیلی از مصرف کنندگان عادت کرده اند که پیام های تبلیغاتی ناخواسته را در اینباکس یا اسپم دریافت کنند.علاوه بر این خیلی از مصرف کنندگان چندین بار در طول روز صندوق دریافتیشان را برای دریافت ایمیل چک می کنند.صندوق دریافت sms     بیشترین دریافت برای پیام دارند به منظور اینکه در حال حاضر خوانده بشوند.این پدیده مزایای بسیار روشنی برای صاحبان کسب وکار دارد.


نه تنها مصرف کنندگان پیام های متنی شما در کمپین های تبلیغاتی شما شرکت می کنند اما این تضمین را هم به شما دادند که درست در زمانی که پیام را ارسال می کنید پیام شما را می خوانند.

برقراری ارتباط با مشتریان و ترغیب آنها به خرید کالا در هر نقطه ای از شهر یا کشور، تعریفی بسیار ابتدایی برای موبایل مارکتینگ است. موبایل به دلیل امکانات فراوانی که در اختیار ما قرار میدهد، میتواند به عنوان رسانه ای برای بازاریابی شیما باشید.
این وسیله میتواند به اشکال گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.می توان با ارسال پیام های چند رسانه ای و تصویری و صیوتی و همچنیین پیامیک هیای متنیی، توجیه مشتریان را به خود جلب کنید. یکی از عمده ابزارهایی که میتوان با صرف هزینه کمتر و با اطمینان خاطر بیشتری در زمینه تیلیغات روی آن سرمایه گذاری کرد پیامک است.همه شما با واژه پیامک آشنایی دارید… اس ام اس یا به گفتار فارسی، پیامک، سرویسی است برای ارسال پیام های کوتاه ارسال می شوند.

بازاریابی اس ام اس مثل دیگر شیوه های تبلیغاتی به سرعت رشد خواهد کرد و با ارایه مستقیم پیام های متنی به مصرف کنندگان ، آن ها را درگیر خواهد کرد و آن ها به سرعت پیام را می خوانند.


سریع

بسیاری از درخواست های بازاریابی اس ام اس هم برای تبلیغ کننده و هم مصرف کننده خلاصه است.برخلاف تبلیغات در بازاریابی ایمیلی که پیام ها طولانی هستند در بازاریابی موبایلی پیام ها نهایتا یک یا دو جمله خواهند بود.گاهی اوقات بخشی از جملع لینکی به وب سایت هست برای اینکه بیشتر درباره ی آن محصول اطلاعات کسب کنید.مطمئن باشید مصرف کنندگان کل پیام را  چون کوتاه است . می خوانند .پیام های اس ام اس خواندنش برای مصرف کنندگان راحت تر است چون اون پیام ها مثل تبلیغات پاپ آپ و یا تماس های تلفنی مزاحمت ایجاد نمی کنند.

داشتن برنامه ی تبلیغاتی مدون روی موبایل، ضرورت دیگری برای کسب و کار های کوچک است. از آنجا که اغلب کاربران گوشی های هوشمند هنگام استفاده از این ابزار مستقیماً به دنبال محصول یا خدمات شما نمی گردند، تبلیغات موبایلی این دسته از کاربران را به سمت شما می کشاند.

اما اگر واقعاً قصد دارید خود را از دیگران متمایز کنید، اپلیکیشن خاص خود را داشته باشید. این کار با هزاران شیوه ی مختلفی که تنها محدودیت آن خلاقیت شماست می تواند به بازاریابی موبایلی شما کمک کند. برنامه ریزی و پیشرفت کردن با بازاریابی موبایلی از طریق اس ام اس خیلی ساده و آسان هست و از تبلیغات سنتی بهتر است.صاحبان کسب وکار کوچک می توانند از بازاریابی موبایلی استفاده کنند  چون مقرون به صرفه هست. ارسال پیام کوتاه بسیار ارزان تر از دادن یک آگهی کامل در مقابل یک مصرف کننده بالقوه است.

قیمت ها متفاوت هستند و خیلی از پلت فرم ها به صاحبان کسب وکار کوچک اجازه می دهند تا برای ارسال هر پیام فقط مقدار کمی هزینه کنید.در ضمن با پنل ارسال اس ام اس شما می توانید به صدها یا هزاران نفر  در ماه پیام ارسال کنید  و با نرخ کم و ثابتی این کار را انجام دهید.با توجه به اینکه بازاریابی موبایلی خیلی خوب است چون به طور مستقیم ذهن مصرف کنندگان را درگیر می کند و یک پیشنهاد خوب به آن ها ارایه میدهد روشی که به کسب وکارهای کوچک توصیه می شود.


تعاملی

برنامه ریزی کردن برای ارتقا پیام های اس ام اسی شما می تواند یک روش خوبی باشه که پیام های شما جذاب و هیجانی باشد.و راه های زیادی برای انجام چنین کار وجود دارد. نمایش پیام های شما به عنوان بخشی از پرسش نامه یا نظرسنجی مخاطبین هدف خود را تشویق می کند برای خواندن بیشتر از نزدیک ببیند و تبدیل به یک شرکت پویا بشود. 


بازاریابی موبایلی ، بازاریابی است که میتوان نزدیکترین وسیله ارتباط با مشتری هدف دانست. بازاریابی موبایلی می تواند در کوتاه ترین زمان ، به توسعه و ترویج محصولات ، خدمات و ایده های شما کمک کند. از 4 میلیارد تلفن همراهی که در سراسر دنیا در حال استفاده هستند ، 1.08 میلیارد از آن ها تلفن های هوشمند هستند که 3.05 میلیارد قابلیت دریافت پیام کوتاه را دارا می باشند. به صورت میانگین کاربران آمریکایی روزانه 2.7 ساعت از زمان خود را از طریق دستگاه های موبایل به استفاده از شبکه های اجتماعی می گذرانند. این میزان زمان معادل دو برابر زمان برای خوردن و و یک سوم زمان برای خوابیدن در روز است. 91 درصد دسترسی ها به اینترنت همراه برای استفاده از شبکه های اجتماعی است در حالیکه این میزان برای کامپیوترهای رومیزی 79 درصد است.

ارایه یک گزینه برای پاسخ دهی به کاربران باعث خواهد شد یک گزینه ی اضافی برای کاربران به وجود بیاید که با برند یا نام تجاری خود ارتباط نزدیک داشته باشند.

در همین حال یک لینک به یک ویدیو سرگرم کننده و یا تصاویر با جزییات بیشتر درباره ی پیشرفت کسب وکارتان به مشتریان باعث خواهد بیشتر تشویق کنند.

صاحبان کسب وکارها اگر کمی بیشتر درایت داشته باشنداز عناصر بصری و تعاملی در بازاریابی اس ام اس خود حتما" استفاده خواهد کرد. پس توصیه می کنیم با دقت هر یک از 5 دلیل گفته شده برای اینکه شما اگر صاحب کسب وکار کوچکی هستید بازاریابی موبایلی می تواند برای پیشرفت کاریتان موثر باشد.

منبع:

http://www.businessnewsdaily.com/5705-text-message-sms-marketing-small-business.html

برداشت آزاد خودم از این موضوع.